ABC Przedszkola

1. Choroba

A Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką zostawiamy w domu. Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych. Katar to również choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zakażenia. W początkowej fazie choroby dziecko najbardziej zaraża kolegów

2. Ubiór
B Odzież dziecka powinna pozwalać na swobodę podczas zabaw i zajęć. Ubieramy dziecko praktycznie i wygodnie. Odzież nie może krępować ruchów dziecka. Należy liczyć się z faktem, iż podczas zajęć lub zabaw w przedszkolu ubranie może się odrobinę pobrudzić. Dlatego nie zakładamy dzieciom "najlepszych" i "najdroższych" ubrań.

3. Sen i odpoczynek
C W nazym Punkcie Przedszkolnym dzieci, które tego potrzebują korzystają z poobiedniej drzemki. W związku z tym prosimy Rodziców, którzy chcą zapisać swoje dziecko do naszej placówki - o przyniesienie kocyka/ kołderki i poduszeczki.

Pozostałe dzieci również mają chwilę wyciszenia i odpoczynku w postaci słuchania bajek, muzyki lub zajmują się cichą, spokojną zabawą na dywanie.